wtorek, 3 września 2019

1939 rok w Bielsku i Białej cz. 2Kryty Basen

W budynku łaźni miejskiej w Bielsku, który był wznoszony przy ul. Wojewody Grażyńskiego postanowiono urządzić kryty basen pływacki. Zgodnie z planem w tym budynku będącym już w stanie surowym zaplanowano jesienią wykonać basen tak aby umożliwić pływkom treningi podczas zimy. Niecka basenu miał mieć 25 metrów długości i 7 ½ metra szerokości.

Centrum przesiadkowe

Jednak największą inwestycją była budowa centrum przesiadkowego. Zgodnie z przyjętym planem nowoczesne centrum miało powstać za kwotę około miliona złotych. Radni na sesji w styczniu uchwalili, że w przeciągu dwóch lat w rejonie ul. 3 Maja i hotelu Prezydent powstanie wielki park samochodowy.


Dzięki tej inwestycji autobusy i taksówki miały zniknąć z placu Chrobrego. W pierwszej kolejności tunel nad torami miał być przedłużony do mostu kolejowego nad ówczesną ul. Powstańców. Nad torami miał być dworzec autobusowy i postój dla taksówek. Natomiast na górnym trzecim poziomie miła być deptak miejski pełny zieleni.

Wszystko to miało sprawi, że wielkie centrum przesiadkowe nie byłoby uciążliwe dla ludzi. Jako znak czasu do gotowego już projektu postanowiono dodać jeszcze jeden element. Schron, który mógłbym pomieścić 2000 osób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz