poniedziałek, 22 czerwca 2020

Parafia w Godziszce cz. 49

Rok 2008
Kaplica Miłosierdzia Bożego wzbogaciła się o nowe oświetlenie, które ufundował Stanisław Ciapała.
Wierni podczas niedzielnych adoracji Najświętszego Sakramentu mogli uczcić relikwie św. Faustyny i o. Pio.
Wierni wspomogli poprzez zakup cegiełek budowę domu dla samotnej matki oraz na budowę Hospicjum w Bielsku-Białej.
Do właściwego przeżycia Świat Wielkanocnych przygotowywał ks. dr Roman Buchta, wykładowca Teologii Biblijnej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.
Po raz kolejny wielkie serce pokazali parafianie wspierając ciężko chorą osobę, która czekała na przeszczep płuc.
2 kwietnia w trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II przez parafie wiodła trasa biegu pn. Ogień dla Lolka. Mieszkańcy przyozdobili ulice którymi uczestnicy biegu się przemieszczali. Ogień niesiony był na Matyskę w Radziechowach, a symbolicznie ogień odpalili od uczestników ks. proboszcz z Godziszki i ks. rektor z Kalnej. Całą imprezę filmowała nie tylko z telewizja polska ale watykańska i włoska. Mieszkańcy Godziszki brali też udział w tzw. Marszu dla Życia, który rozpoczął się na wzgórzu Trzech Lipek w Bielsku-Białej, a zakończył w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. I to wydarzenie znalazło się w centrum uwagi światowych mediów. Transmisję na żywo prowadziły telewizje miedzy innymi z: Meksyku, Portugalii i Hiszpanii.
24 kwietnia 64 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania z rąk ks. bp Tadeusza Rakoczego, ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej.
4 maja dzieci z II klas przystąpiły do I komunii świętej.
13 maja odbyło się kolejne nabożeństwo fatimskie. Jednak tym razem było ono podwójnie wyjątkowe, gdyż nie tylko odbyło się ono z nową figurą M.B. Fatimskiej, ale specjalne kazanie wygłosił ks. dr Piotr Greger z Instytutu Teologicznego w Bielsku-Białej.
    1 czerwca parafianie uczestniczyli w akcji honorowego krwiodawstwa, a w następną niedzielę wsparli kuchnie dla bezdomnych im. Św. brata Alberta w Bielsku-Białej.  
29 czerwca uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła uświetniły występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Pilsko” z Żywca.
20 lipca podczas uroczystości odpustowej, homilię wygłosił ks. dr Roman Buchta, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego.
Końcem lipca zakończono zapowiadane wcześniej prace remontowe. Nowa elewacja pokryła kościół i kaplicę. Dodatkowo odnowiono klatkę schodową prowadzącą na chór. W sierpniu odnowiono elewacje wewnętrzną i wymieniono rynny na świątyni oraz odnowiono konfesjonały.
Wierni wspomogli ofiary huraganów oraz poszkodowanych podczas wojny w Gruzji.
Wyjątkowym dniem dla Godziszczan była niedziela 21 września, gdyż licznie wybrali się oni do Szczyrku na koronacje M.B. Szczyrkowskiej. W tym samym dniu we Francji diakon Jakub Jakubiec, wywodzący się z parafii przyjął święcenia kapłańskie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy. Swoją prymicyjną Mszę św. odprawił w grocie objawień w Lourdes . Natomiast w swojej rodzinnej parafii pierwszą eucharystie odprawił 5 października.
Cały też czas trwa regularnie rozdawanie na terenie parafii żywności dla potrzebujących z programów europejskich.
Parafia wydała specjalny kalendarz na rok 2009, z którego dochód zostanie przekazany na dalsze upiększanie świątyni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz