środa, 17 czerwca 2020

Parafia w Godziszce cz. 48


Rok 2007
Ważnym wydarzeniem duchowym w parafii był pobyt w tutejszym kościele relikwii św. ojca Pio, które można było uczcić 4 lutego.
Również w tym roku zaplanowano i uzgodniono z Radą Parafialną konieczne remonty odnośnie zachodniej elewacji kościoła i wymianę rynien, jak również niezbędne modernizacje na plebani.
Wierni wsparli datkami działalność Diecezjalnego Radia „Anioł Beskidów”, „Caritas” dzieci z Afryki.
15 kwietnia w święto Miłosierdzia Bożego w sposób szczególny modlono się o miłosierdzie Boże, gdyż w tym czasie na terenie parafii odbywało się nawiedzenie Obrazu Miłosierdzia Bożego. Obraz był przekazywany od domu do domu.
Rada Parafialna podjęła decyzję o wymianie pokrycia dachu plebani oraz rynien. Równocześnie trwały prace i zbiórkę pieniędzy związane z odnowieniem północnej elewacji kościoła oraz dojścia do salek katechetycznych.
29 kwietnia w świątyni gościły zakonnice. Siostry Salwatorianki dzieliły się swoim świadectwem i ukazywały wartość życia zakonnego.
6 maja 27 dzieci po raz pierwszy przyjęły komunie świętą.
5 czerwca kapłani z parafii udali się z pielgrzymką dziękczynną do M.B. na Krzeptówkach w Zakopanym i do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
15 lipca odbył się odpust parafialny, a podczas sumy odpustowej kazanie wygłosił ks. Grzegorz Gruszecki wywodzący się z tej parafii.
Końcem lipca wierni wspomogli dzieło misyjne i tych którzy ucierpieli w wyniku przejścia trąby powietrznej i ofiar tragedii w Grenoble. Natomiast w sierpniu złożono ofiary na „kościół na wschodzie”.Po wakacjach nowym wikarym w parafii został ks. Marcin Kuliga. Rozpoczęły się też przygotowywane prace związane z odnowieniem elewacji kościoła. Prace trwały  do 23 września.
14 października modlono się kolejny raz o beatyfikację Jan Pawła II oraz dziękowano za otrzymane relikwie s. Faustyny.
Jak co roku w adwencie odwiedzano z sakramentami chorych wiernych oraz rozprowadzano w parafii wigilijne świece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz