środa, 11 marca 2020

Parafia w Godziszce cz. 39

Rok 1997

26 stycznie w tutejszej świątyni jasełka zaprezentowały niepełnoprawne dzieci z ośrodka PER CORDA w Łodygowicach.    
6 kwietnia mieszkańcy Godziszki wzięli liczny udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowo wznoszony kościół w Kalnej. Uroczystości przewodniczył ks. bp Tadeusz Rakoczy ordynariusz diecezji Bielsko-Żywieckiej.
20 maja odbyła się pielgrzymka do Ludźmierza.
16 czerwca młodzież z parafii przyjęła sakrament bierzmowania. 43 osobom udzielił go ks. bp Janusz Zimniak.
    29 maja podczas ogłoszeń prosi o pomoc i datki finansowe na remont dachu,, jak również przestrzegamy przed domokrążcami, sprzedającymi obrazki święte na pielgrzymkę do Ojca świętego, rzekomo za zgodą proboszcza- takiej zgody nie otrzymali.
    Ze względu na wielką powódź jaka nawiedziła Polskę, parafianie przez kilka dni zbierali żywność, środki czystości oraz odzież dla poszkodowanych. 10 sierpnia kilkadziesiąt dzieci z terenów zalanych wodą z gminy Popielów przyjeżdża do Godziszki na wypoczynek. W tym samym dniu dary zebrane przez parafian zostały przewiezione do parafii Stobrawa gmina Popielów. Pomoc dla powodzian zawieźli parafianie wspólnie z ks. Proboszczem.
    W dniach 30 i 31 sierpnia Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało pielgrzymkę do Lichenia, Torunia, Częstochowy, Kalisza.
    W pierwszych tygodniach września mieszkańcy Godziszki nie słyszeli bicia dzwonów kościelnych, gdyż ich napęd był przebudowywany na elektryczny.
    W tym samym czasie 13 września odbyło się betonowanie elementów kościoła w Kalnej, w którym pomagali mieszkańcy Godziszki.
    Nabożeństwo Fatimskie 13 października poprowadził ks. Stanisław Śmietana, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Bielsko-Żywieckiej.
    W tym też czasie w pracy duszpasterskiej pomaga ks. proboszczowi ks. wikary Janusz Płatek.    
    Na terenie parafii odbywają się specjalne spotkania dla starszej młodzieży ze szkół średnich i studentów 12 grudnia takie spotkanie prowadzi ks. lic. Łucjan Pezda.

    Podczas rorat dzieci zbierają fundusze na paczki dla dzieci z zalanych terenów. Mieszkańcy Godziszki złożyli stosowną ofiarę na ten cel i 240 paczek zostało tuż przed Bożym Narodzeniem zawiezione do wspomaganej parafii  Stobrawa gmina Popielów z diecezji Wrocławskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz