czwartek, 5 marca 2020

Parafia w Godziszce cz. 37


Życie parafii za ks. Andrzeja Wolnego


     Nowy proboszcz rozpoczyna długi okres porządkowania spraw kancelaryjnych jak i duże remonty kościoła oraz plebani.
Jedną ze zmian zaproponowanych jest to, aby wierni idąc do komunii świętej podchodzili do Głównego Ołtarza. Myślę, że kiedy w domu przyjmujecie gości to chyba też nie częstujecie ich w przedpokoju czy na schodach tylko zapraszacie do pokoju. A z drugiej strony jest to także moje wyznanie wiary przed innymi, że przyjmuję Chrystusa do swojego serca- tłumaczył w czasie ogłoszeń ks. Andrzej Wolny.
W styczniu 1995 roku organizowana jest pielgrzymka do Panewnik i Matki Bożej w Piekarach. Pielgrzymka odbyła się 1 lutego 1995 roku.
Również w lutym tr. Do parafii przyjechali klerycy z zakonu „Orionistów”, którzy odbyli ciąg spotkań z dziećmi i młodzieżą. Na terenie Godziszki rozprowadzana jest książka Jana Pawła II pt. „Przekroczyć próg nadziei”. W marcu odbywa się pielgrzymka do Skoczowa i rozpoczynają się przygotowania do wizyty Ojca świętego w Polsce. 
Dzień 22 maja 1995 roku był wyjątkowym, ponieważ w trakcie wizyty Papieża mieszkańcy Godziszki najpierw spotkali się w kościele na uroczystej Mszy świętej o godzinie 13, a następnie procesją udali się do Łodygowic, aby tam powitać, pozdrowić przejeżdżającego z Bielska-Białej do Żywca Ojca świętego. 
    W tym też roku rozpoczyna się zbieranie środków na malowanie kościoła, wymianę ławek i zużytej instalacji elektrycznej. Dzięki ofiarności parafian malowanie i wymianę ławek zakończono jeszcze przed odpustem.
16 lipca podczas odpustu parafialnego sumę odpustową odprawił ks. Józef Jania, a kazanie wygłosił ks. dr Franciszek Płonka.
30 sierpnia w Buczkowicach odbyły się święcenia diakonatu Rafała Jakubca, którego rodzina pochodzi z Godziszki.
We wrześniu na terenie parafii zbierane są podpisy pod apelem wzywającym do zakazu wyświetlania filmu pt. Ksiądz. Film ten zohydza wiarę katolicką i Kościół i obraża uczucia religijne ludzi wierzących- czytamy w ogłoszeniach z 17 września 1995.
Wielkim wydarzeniem dla parafii było nawiedzenie Figury NMP Fatimskiej, które odbyło się w listopadzie.
Przed świętami Bożego Narodzenia do parafii sprowadzono 550 świec Caritas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz