wtorek, 11 sierpnia 2020

Parafia w Godziszce cz. 53

 Rok 2012
W kwietniu powstaje Parafialne Koło Biblijne.
06 maja - dzisiaj uczniowie i uczennice kl. II szkoły podstawowej w liczbie 23 przystąpiły do I komunii świętej […]. Uroczyste nabożeństwo dziękczynne połączone z koronką do Matki Bożej odbędzie się o godzinie 15.00 Zapraszamy na nie dzieci pierwszokomunijne, rodziców i krewnych - mówił ks. proboszcz. 

Pierwsza komunia święta w każdej parafii to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu wspólnoty. To okres przygotowań, szczególnego zaangażowania dzieci, katechetów, rodziców i wszystkich bliskich. Wzruszenie podczas uroczystej mszy świętej, wieńczące cały okres przygotowań jest wyjątkowe i udziela się wszystkim zebranym. Tak też było w tym roku, świątynia która była wyjątkowo pięknie przystrojona, oraz licznie przybyli parafianie i goście nadali tej chwili niezwykle podniosły nastrój.
13 maja - Również w maju lub z początkiem czerwca będą montowane witraże. 5 – witraży ma już swoich fundatorów. Fundatorami 5-ego witraża są mieszkańcy ul. Tulipanów. Bóg zapłać! Mam nadzieję, że znajda się mieszkańcy pozostałych ulic lub sponsorzy, którzy ufundują następne trzy witraże.
W maju mieszkańcy po raz kolejny wsparli inicjatywę ks. Adama Bożka, który pracuje na Ukrainie oraz wsparli finansowo budowaną tam przez niego świątynię.
Początkiem września świątynia nabrała nowego wyglądu. Ks. Wolny z radością informował: - Wraz z Wami raduję się z nowych witraży w naszym kościele i wyrażam podziękowania wszystkim fundatorom i darczyńcom indywidualnym oraz zbiorowym. Zbiórki na pokrycie wszystkich kosztów trwały do końca roku.
30 maja gościli w parafii członkowie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa pod przewodnictwem ks. Jana Hańderka. Zbierali oni środki na szkołę w Bangladeszu. Mieszkańcy mogli zakupić pamiątki wykonane przez dzieci z Afryki i Peru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz