wtorek, 28 stycznia 2020

Parafia w Godziszce cz. 28

Życie parafii za ks. Józefa Jani


Rok 1977
28 stycznia br. ks. Józef Bendyk, proboszcz parafii zostaje przeniesiony do Chełmka. W świątyni pojawi się nowy administrator jest nim ks. Józef Jania, który przychodzi na parafie z Krakowa.
Jak wspomina ks. Jania zarówno podczas rekolekcji jak i przygotowania dzieci do I komunii świętej miejscowa ludność bardzo się angażuję. Ludzie dla mnie są dobrzy i mili. Pomagają w pracy w Kościele i plebani. Młodzież pomaga w pracy w Kościele zwłaszcza młodzież, która należy do Oazy.
Ze spraw gospodarczych warto odnotować, że wyrównano teren wokół kościoła oraz zakupiono sporo materiału na nową plebanie. Zrobiono nowe kraty do okien w świątyni (16) oraz nowe drzwi do zakrystii. Kupiono 12 lamp pod stacje Drogi Krzyżowej oraz 11 grzejników.   W tym też roku rozpoczęto przygotowania do udzielenia sakramentu bierzmowania, które ostatnio udzielono tutaj w 1972 roku. Ksiądz proboszcz ocenia, że z sakramentów skorzysta ponad 1500 osób. Coraz częściej w ogłoszeniach parafialnych pojawiają się informacje nie tylko o zebraniach Róż żywego różańca, ale również o spotkaniach OAZY.


1977 w Kalnej zakupiono materiały dekoracyjne, Ornaty 2, Alby 2, Komże 2, Kielich z pateną,  Melchizedech do monstrancji, ramki do slajdów, 8 filmów, świeczniki, naczynie do wody, kropidło, flakon, obrus.  Pomalowano ławki wymalowano chór, jeden z parafian zrobił i podarował katafalk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz