poniedziałek, 20 stycznia 2020

Parafia w Godziszce cz. 25

Rok 1971
    14 lutego, zgodnie z zaleceniem Episkopatu, również w Godziszce odbyła się msza święta i specjalne modlitwy za Ojczyznę, oraz odbył się zbiórka ofiar masakry robotników na Wybrzeżu.
W tym roku odbyły się na terenie parafii potrójne prymicje. Odprawili je ks. Stanisław Janicki (18 kwietnia) , oraz 27 czerwca o. Szczepan Pawlik, reformata, zaś w dniu 8 sierpnia ks. Józef Tarnawa z Towarzystwa Jezusowego.


    Po 5 latach starań władze pozwoliły na przeprowadzenie remontu budynku gospodarczego (szopa, drewutnia).
W tym też roku ks. Łaciak brał udział w uroczystości beatyfikacji o Maksymiliana Kolbego w Bazylice Watykańskiej w niedziele 17 października.
    Z informacji statystycznych wynika, że ochrzczono 39 dzieci, pobłogosławiono 17 małżeństw, a zmarło 25 osób. 
Rok 1972
W związku z planowaną wizytacją duszpasterską, ks. proboszcz zaraz na początku roku zwraca się z prośbą o wsparcie prac, szczególnie, gdy chodzi o wnętrze kościoła chcę się do was zwrócić z gorącym apelem – jak to jest dzisiaj u nas modne – „pomożecie!”.
W marcu ołtarze boczne zostały usunięte z kościoła i poddane renowacji. Rekolekcje parafialne od 12 marca do 15 prowadził ks. Jan Kulak, salezjanin. 9 kwietnia na terenie parafii odbyła się konferencja z instruktorką poradnictwa rodzinnego dla mężatek do 15 lat po ślubie. Pod koniec maja i w czerwcu prowadzono malowanie świątyni.
W czerwcu ze względów osobistych ks. Jan Łaciak opuszcza nagle parafię.  29 czerwca jego miejsce zajmuję ks. Józef Bendyk, który zostaje jej administratorem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz