piątek, 24 stycznia 2020

Parafia w Godziszce cz. 27

Rok 1975

Tego roku poprawiono elewację zewnętrzną kościoła w Godziszce oraz wykonano chodnik z płyt przy kościele.
7 czerwca do parafii w Godziszce zostaje skierowany ks. Jan Myjak. Kapłan przeniesiony z Manów dostaje skierowanie z obowiązkiem zamieszkania na terenie Kalnej, którą ma się opiekować.
W tym tez roku zbierano środki na zakup odpowiedniego tabernakulum do kaplicy w Kalnej. 1700 złotych przekazali na ten cel między innymi członkowie Róży Darowskiej z Łodygowic. Poświęcenia tabernakulum dokonał 13 września ks. Józef Sanak, dziekan dekanatu Bialskiego. Tabernakulum było pięknie ozdobione i dowiązane do niego liczne wstążki, które trzymali mieszkańcy, a po zakończonej uroczystości, zostały one pocięte i rozdane obecnym. Skrytkę pancerną wykonał Mieczysław Górny.
14 września 1975 odbyło się poświęcenie tabernakulum w kaplicy w Kalnej.
16 grudnia Członkowie Rady Kościelnej w Kalnej: Jan Stec, Michał Konior, Mieczysław Górny, Józef Paluch i Stanisław Górny wysyłają podziękowania do ks. kardynała Karola Wojtyły za przydzielenie księdza, jak również z prośbą aby w tej miejscowości wybudować plebanie.


Rok 1976
 W tym roku ks. karmelici w trakcie rekolekcji przeprowadzili wzmożoną akcję informacyjną o szkaplerzu NMP i wiele osób wpisało się do bractwa szkaplerznego.
6 czerwca 1976 Poświęcenie organów elektrycznych dla kaplicy w Kalnej. 
W 1976 zakupiono Figurę Pana Jezusa do grobu i zmartwychwstałego, stacje (obrazy olejne) organy elektryczne, wzmacniacz i dwie kolumny, baldachim, rzutnik oraz materiały budowlane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz