wtorek, 14 stycznia 2020

Parafia w Godziszce cz. 23

Rok 1969
W tym roku rekolekcje prowadził o. Stanisław Golec, redemptorysta z Barda Śl. Odbyły się one 12-16 marca. W kwietniu licznie mieszkańcy Godziszki brali udział w czuwaniu nocnym w Częstochowie w podzięce za nawiedzenie.
O tym, że walka o poszanowanie święta Bożego Ciała trwała w najlepsze, świadczy ogłoszenie z 1 czerwca 1969 roku: W czwartek przypada Boże Ciało – przypominam, że jest to święto kościelne wysokiej rangi, uznane przez państwo, a więc wolne od zajęć szkolnych. Władze oświatowe nie mają prawa łamać Konstytucji i gwałcić sumienia dzieci i młodzieży przez zmuszanie do całodniowych wycieczek, a tym samym do opuszczania obowiązkowej Mszy Św. Za dzieci i młodzież odpowiadają w tym wypadku rodzice. Szkoła nie ma prawa obniżać oceny ze sprawowania za opuszczenie wycieczki w Boże Ciało.
2 lipca odbył się Dekanalny Dzień Chorego w Hałcnowie, wzięło w nim udział 500 osób z czego 20 z Godziszki.
1 lipca do parafii przyjechało 8 dzieci z Krakowa pochodzących z rodzin patologicznych na wypoczynek wakacyjny. Dzieci sprawiały sporo kłopotu. Na terenie parafii pojawili się również w dużej liczbie „Świadkowie Jehowy”, ksiądz proboszcz prosił, aby ich nie przeklinać, ani im nie złorzeczyć lecz odprawić.
We wrześniu był tutaj na praktyce diakon Kazimierz Pająk zakończono też remont organów. Wykonano remont dachu na kapliczce koło kościoła i zakupiono piece do salki katechetycznej oraz 40 krzeseł giętych do kościoła. W tym też roku 21 października wyświetlono film o misjach katolickich w Indiach. Statystyka za mijający rok przedstawia się następująco: Ochrzczono 33 dzieci (23 Godziszka i 10 z Kalnej), pobłogosławiono 18 nowych małżeństw (15 z Godziszki i 3 z Kalnej), zmarło 22 (17 Godziszka i 5 z Kalnej)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz