wtorek, 26 maja 2020

Parafia w Godziszce cz. 46

Rok  2005
16 stycznia po raz kolejny odbyło się wspólne kolędowanie na terenie Szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Rekolekcje Wielkopostne prowadził od 27 lutego do 2 marca ks. Ryszard Lubert.
    W kwietniu rozpoczął się na dobre drugi etap remontu świątyni związany z wymianą posadzki i wszystkimi dodatkowymi pracami z tym związanymi. Odnowiono drzwi, konfesjonały, ławeczki oraz meble w zakrystii. Prace te zakończono w maju. Natomiast odnawianie zakrystii trwało jeszcze w czerwcu.
    7 czerwca ks. bp Tadeusz Rakoczy udzielił sakramentu Bierzmowania. Przedstawiciele parafii udali się na Kongres Eucharystyczny, który rozpoczął się w Warszawie 13 czerwca.
24 sierpnia z parafii udaje się pielgrzyma do krakowskich Łagiewnik.
    11 września w gablotce koło kościoła został wyłożony do publicznego wglądu projekt upiększenia kostką brukową otoczenia świątyni. Warto odnotować również to, że na stałe zagościło w parafii dzieło pomocy charytatywnej w ramach której potrzebujący otrzymują mleko i ryż.
    25 września przedstawiciele Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta zbierali środki na prowadzoną przez nich kuchnię.
11 grudnia kwestowały przy kościele siostry od Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego od O. Pio z San Giovanni Rotondo, które zbierały na budowę pierwszego klasztoru tej wspólnoty. 
    18 grudnia posługą słowa i sakramentów na tereni parafii służył ks. dr Mirosław Szewieczek, który prowadził adwentowy dzień pokuty i spowiedzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz