poniedziałek, 4 maja 2020

Parafia w Godziszce cz. 44

Rok 2002

W styczniu doszło do napadu na ks. proboszcza Andrzeja Wolnego W najbliższych ogłoszenia podczas niedzielnej Mszy świętej ks. proboszcz mówił: Przebaczając oprawcom, złoczyńcom dziękuję czcigodnemu ks. dziekanowi i pozostałym kapłanom za duszpasterską pomoc i za modlitewne wsparcie ze strony parafian w tych trudnych chwilach. Pomoc w pracy w kościele otrzymał ks. proboszcz również od o. Stanisława ze Słowacji.
Podczas Wielkiego Postu odnowienie Misji  Świętych prowadził o. Dawid z zakonu Karmelitów w Czernej.
5 maja 34 dzieci przystąpiły po raz pierwszy do I Komunii Świętej, a 31 maja tyle samo dziewcząt i chłopców z III klasy Gimnazjum przyjęło sakrament Bierzmowania z rąk ks. bp Janusza Zimniaka.
Parafianie uczestniczyli w pielgrzymce do Wilamowic na uroczyste wyniesienie ks. abp Bilczewskiego na ołtarze, która odbyła się 12 czerwca, a członkowie Bractw Szkaplerznego udali się w lipcu do Czernej. (21/22 lipca).
18 sierpnia wielu parafian udaje się do Karkowa, aby spotkać się Janem Pawłem II. W ramach prac remontowych dokonano wymiany rur doprowadzających wodę i odprowadzające ścieki, a także remont wikarówki.
16 listopada wizytację parafii przeprowadził ks. bp Tadeusz Rakoczy, jednak całego palu wizytacji nie przeprowadzono ze względu na chorobę ks. biskupa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz