środa, 27 listopada 2019

Trudny czas zamknięty w fotografii

   26 listopada w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie Wojciechem Kominiakiem oraz Wiesławem Dziubkiem autorami albumu pt. Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce i fotografii.
   Był archiwalne zdjęcia, rozmowy z autorami oraz projekcja krótkiego dotąd niepublikowanego filmu z okresu II wojny światowej.  Filmu, który pokazywał ulice Bielitz w latach 40. XX wieku.
Autorzy pracowali nad swoim dziełem przeszło trzy lata, a licznie zebranym czytelnikom zdradzali kulisach powstania albumu. Prezentowali nieznane fotografie z lat 1939-1945. Czas ten zaowocował bardzo interesującą książką wypełnioną fotografiami, zdjęciami lotniczymi i ciekawymi opisami. W spotkaniu udział wzięli m.in. radni rady miejskiej Urszula Szabla, Dariusz Michasiów i Tomasz Wawak. W imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego głos zabrał jego zastępca Adam Ruśniak, który pogratulował autorom zamiłowania i pasji, która sprawia, że możemy się coraz więcej dowiedzieć o naszej przeszłości. Jednocześnie prezydent Ruśniak zachęcał autorów do kontynuacji swojej serii na następne lata.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz