środa, 1 września 2021

Mobilna wystawa

W holu ratusza można obejrzeć okolicznościową wystawę pt. Był rok 1951. Jest to mobilna wersja wystawy ulicznej przygotowanej przez Książnicę Beskidzką, którą można do 12 września oglądać przy ulicy 11 listopada, naprzeciwko dawnej siedziby banku PKO. Wystawa ukazuje różne aspekty związane zarówno z historią połączenia Bielska i Białej jak również tym czym żyło wówczas miasto.

 


Mobilna wersja wystawy od października będzie krążyła po placówkach oświatowych na terenie Bielska-Białej.

 2 września (czwartek) Zapraszam. Planuje miłą niespodziankę.1.    Był rok 1951 – promocja książki Jacka Kachla z oprawą artystyczną
Godz.18.00
Miejsce: Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, ul. Juliusza Słowackiego 17
Opis: Publikacja wydana przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej jest wydawnictwem okolicznościowym, przygotowanym przez Jacka Kachla z okazji 70-lecia połączenia miast Bielska i Białej. Słowo wprowadzające napisał Jarosław Klimaszewski – Prezydent Miasta Bielska-Białej.
Publikacja w formie kalendarium przedstawia, czym żyło miasto w poszczególnych miesiącach 1951 roku. Na podstawie akt Rady Miejskiej oraz informacji prasowych autor ukazał najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne, gospodarcze, kulturalne oraz sportowe.
W programie: rozmowa z autorem, projekcja filmu – Kronika filmowa. Wydarzenie uświetni koncert pt. Piosenki z tamtych lat. Na scenie wystąpią: Joanna Jatkowska, Anna Majeranowska-Widomska, Julia Przybylska, Patrycja Wykręt, Damian Wadas oraz zespoły artystyczne Kubiszówki. Artyści wykonają utwory z lat 50. i 60., nucone niegdyś przez mieszkańców połączonych miast Bielska i Białej.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz