wtorek, 28 kwietnia 2020

Parafia w Godziszce cz. 43

Rok 2001


Tradycyjnie już w Szkole Podstawowej i w Gimnazjum odbył się wieczór kolęd (14 stycznia), a powtórzony został on w następną niedziele dla tych, którzy nie mogli go obejrzeć w pierwszym terminie.
Od 11 lutego br. w kościele został zainstalowany rzutnik, który jest darem ufundowanym przez ks. proboszcza.
W tym roku misje, a zarazem rekolekcje wielkopostne, poprowadził o. Dawid Karmelita z Czernej. Rozpoczęły się one 17 marca. Rada Parafialna ogłosiła składkę na zakup miedzianej blachy na pokrycie wieży.


30 kwietnia 35 dzieci przyjęło I Komunie Świętą, a 9 czerwca ok. 50 osobowa grupa młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Tadeusza Rakoczego.
 Najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu parafii nastąpiła 13 czerwca br. bowiem od tego dnia Kalna staje się samodzielną parafią, a jej rektorem ks. Kazimierz Handzlik.
Podczas uroczystości odpustowych 30 rocznice święceń kapłańskich obchodził o. Szczepan Pawlik, a kazanie na sumie wygłosił ks. dziekan Józef Moczygęba z Siemianowic Śląskich.
W sierpniu ruszyły prace związane z remontem wieży, a nabożeństwo fatimskie poprowadził rodak ks. Jan Mędrzak, który w tym roku obchodził 15 lecie kapłaństwa.
Wzorem lat ubiegłych w ostatnim tygodniu wakacji zorganizowano wycieczkę do Zakopanego dla dzieci, które nie miały okazji wyjechać na wakacje oraz pielgrzymkę na górę św. Anny.
Nabożeństwo fatimskie we wrześniu prowadził rodak ks. Józef Tarnawa, a w październiku ks. Bogdan Nowak, dyrektor XX Salezjanów z Górki w Szczyrku.
25 listopada obchodzono uroczyście 90 lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Godziszce. W tym też czasie zakończono remont wieżyczek i dachu na kościele.
Podczas adwentu rekolekcje prowadził ks. Marian z zakonu Jezuitów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz