poniedziałek, 16 grudnia 2013

Sprawy polityczno gospodarcze - grudzień 1912 cz.3


„Bandytyzm socyalistyczny”, to wymowny tytuł walki politycznej zamieszczony w „Dzienniku Cieszyńskim” . Redakcja pokazuje jak na fali chwilowego większego poparcia socjaliści bezbożni zwalczali tych którzy z Panem Bogiem się nie kłócili. Na gruncie bielsko-bialskim żydowscy przewódcy partyi socyalistycznej  przewyższyli swoją obłudą i kłamstwem najdzielniejszych swoich przodków, nic też dziwnego, że znajdują naiwnych wśród polskiej ludności, którzy obłudne frazesy i teatralne giesty— biorą za dobrą monetę.
Znani dobrze na naszym gruncie dwaj żydkowie, ośmieleni sporadycznem 
powodzeniem, zaczynają obecnie uprawiać formalny rozbój prasowy, szczególnie w „Volsstiimie”, „Robotniku Tkackim” i „Naprzodzie”. Z tych organów dowiedział się już kilkakrotnie świat, że „profesorowie TSL w Białej to najstraszniejsi wrogowie robotnika, to najwięksi germanizatorowie ludności polskiej i Domu Polskiego w Bielsku, łamistrajki” itd. W najnowszych czasach uczynili z nich o zgrozo ,,płatnych agentów carskich”
  . Zamiast komentarza do tego jak profesorowie TSL „germanizowali” robotników proponuję przeczytać sprawy oświatowe zamieszczone w następnym podrozdziale.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz