czwartek, 12 czerwca 2014

Industriada 2014

      Zapraszam serdecznie na mój wykład pt. Być kobietą. Sto lat temu na Śląsku Austriackim i w Galicji, który odbędzie się 14 czerwca w Starej Fabryce (dawniej Muzeum Techniki i Włókiennictwa) o godzinie 17. Będą informacje o modzie, operacjach plastycznych, obyczajach i zwyczajach naszych prababek, które mieszkały w naszym regionie.
                                                                            Zapraszam Jacek Kachel

                                                        A oto szczegółowy plan imprezy
    14 czerwca w Starej Fabryce (dawniej Muzeum Techniki i Włókiennictwa) bielskie imprezy tworzące program Industriady:
    godz. 9.00-20.00 - Szycie ciucha na Malucha: uczestnicy przygotują samodzielnie fragmenty różnorodnych tkanin, które po zszyciu utworzą ubranko na fiata 126 p.
   godz. 9.00-21.00 - przymierzalnia kapeluszy: goście odwiedzający Starą Fabrykę będą mieli możliwość poznać produkcję kapeluszy filcowych wytwarzanych z wełny owczej, obejrzeć gotowe wyroby, a następnie, w zaaranżowanej przymierzalni, zobaczyć się w różnych, zabytkowych nakryciach głowy.
Konkurs nawiązujący do ekspozycji w Starej Fabryce. Regulamin: www.muzeum.bielsko.pl
Nowa prezentacja multimedialna pt. Architektura przemysłowa Bielska-Białej dawniej i dziś
    godz. 10.00-20.00 - Warsztaty dla dzieci Zostań małym projektantem mody. Stwórz własną kolekcję.
   godz. 10.00, 13.00, 16.00 - zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, realizacja: Piotr Kenig i Małgorzata Kliś.
    godz. 11.00-12.30 - spacer szlakiem zabytków przemysłowych Dolnego i Żywieckiego Przedmieścia,    prowadzący: Piotr Kenig.
Zapisy: 338110425, 338210303
    godz. 17.00 - wykład na temat historii mody Być kobietą. Sto lat temu na Śląsku Austriackim i w Galicji, prowadzący: Jacek Kachel.
    godz. 18.00 - uroczyste odsłonięcie muralu na ścianie bocznej budynku Starej Fabryki. Mural będzie stworzony przez artystę street-artowego Mariusza Warasa, grafika i projektanta, znanego głównie z projektu m-city, tj. murali realizowanych na ścianach budynków w przestrzeniach miejskich.
    godz. 18.30 - otwarcie drugiej części wystawy historycznej Od włókiennictwa do małego fiata. Przemysł Bielska-Białej w XIX i XX wieku. Udostępniona zostanie kolejna część stałej ekspozycji, która przypomni dzieje gospodarcze Bielska-Białej w czasach Polski Ludowej, a także pozwoli zwiedzającym poznać najważniejsze fabryki przemysłu metalowego i maszynowego.
    godz. 19.00 - oprowadzanie kuratorskie po Muzeum, realizacja: Piotr Kenig.
   godz. 20.00 - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Zabytkowe obiekty fabryczne Bielska-Białej.

1 komentarz: