Rok 1914

10 stycznia 1914 roku członkowie i sympatycy BBSV spotkali się na balu w hotelu pod „Czarnym Orłem”. Do tańca przygrywała orkiestra 56. pułku piechoty.

O mistrzostwo gramy,
czyli druga połowa dla Bielska

Po zimowej przerwie i pierwszych treningach piłkarze w „czarno-niebieskich” pasach spotkali się „Deutscher Sportclub” z Cieszyna. „Illustriertes (Österreichisches) Sportblatt“ przypomniała, że było to pierwsze spotkanie w rundzie eliminacyjnej do Mistrzostw Grupy Morawsko-Śląskiej. Bielsko generalnie lepiej grało, jednak to Cieszyniakom już w pierwszym kwadransie udało się ustalić korzystny wynik, który pozostał do końca pierwszej połowy. W ostatnim kwartale Bielsko, które miało w większości strzeliło trzy gole i tym samym osiągnęło zwycięstwo.  Gra była otwarta i toczyła się w szybkim tempie, jak również nikt nie miał zastrzeżeń do pana Vogta, który sędziował to spotkanie. Wynik spotkania to 3:1 (0:1).