poniedziałek, 14 września 2015

Stadt Theater in Bielitz cz. 20.    Tuż przed świętami na scenie zaprezentowano sztukę pt. „Franz Moor”, którą oparto na dramacie Friedricha Schillera pt. Zbójców („Die Räuber”).  Fabuła koncentrowała się wokół konfliktu między dwoma arystokratycznych braci Karla i Franz Moor.

W bielskiej wersji skupiono się na postaci Franz Moor, który kierował się egoizmem, racjonalnością i materialistą wizją świata. Był zimny i nieczuły. W charakterze Franz, Schiller pokazywał, co może się zdarzyć, jeśli moralny sposób myślenia został zastąpiony czystym racjonalizmem. Franz dąży do władzy, tylko po to by móc realizować swoje interesy.


   Na koniec roku tuż przed sylwestrem zagrano sztukę Karl Millöcker „Der Bettelstudent” (Żebrak Student).   jest operetka w trzech aktach.  Premierę przedstawienie miał w Wiedniu w 1882 roku.


    Z informacji osobistych miejscowa prasa odnotował również, że 3 listopada w bielskiej parafii katolickiej ożenił się Wilhelm Brandstätter, członek zespołu teatralnego z panną Melaun z Mistka.


    Głównym sponsorem mojej książki jest firma Bielmar, a promocja jej przewidziana jest na 24 wrzesień 2015 o godzinie 17 w Książnicy Beskidzkiej. Już teraz zapraszam !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz