piątek, 16 września 2016

Piłka nożna ponad wszystko! cz. 16.Mecz, za meczem,
czyli piłka jest najważniejsza...


   Z planów sportowych warto również odnotować, że przymierzano się również do meczu z akademickim klubem z Chorwacji.  W miedzy czasie dotkliwie pobito „Troppauer SportClub”, aż 9 : 0.   Następnie mało gościnni okazali się bielszczanie dla klubu z Wrocławia. W dwumeczu najpierw 4:1, a później 3:1 pokonali „Verein für Rasenspiele”.

   Na 21 maja zapowiadano mecz z „Deutscher Fussball-Club Brünn”.  Mecz na wyjeździe nie poszedł po myśli bielszczan. Piłkarze z Brna po ładnym meczu pokonali BBSV 4:2. Gazety podkreślały eleganckie zachowanie kibiców w stosunku do gości z Podbeskidzia oraz fakt, że w tej drużynie są dobrzy piłkarze, którzy grywali w wiedeńskich klubach: Stürmer, Dlabac, Weisse, Heger i Chalupka.  Piłkarze z Brana mieli w tym okresie wspaniałe pasmo sukcesów, pokonywali zespoły z ekstraklasy. 
   Warto również zapoznać się z artykułem o futbolu zamieszczonym w „Mährisch-Schlesische Presse”. Publicysta zwraca uwagę na to, aby piłkarze większą wagę przywiązywali do gry technicznej, a mniej grali kontaktowo, jak również postulował zmiany związane z faulami, czy też zagraniem ręką. Dla nas jednak najważniejszym jest fakt, że publicysta wśród najlepszych drużyn krajowych wymienia również używając starej nazwy „Bielitz-Bialaer FußballClub”!
Korzystając z przerwy wakacyjnej w rozgrywkach „Ilustriertes (Österreichisches) Sportblatt“  publikuje listę 86 klubów należących do Austriackiego Futbolowego Stowarzyszenia (ÖFV).  Wśród nich pod numerem 56 pojawia się „Bielitz-Bialaer SportVerein”.  W kolejnym numerze gazety dowiadujemy się, że klub z bielska został ukarany grzywną 100 koron za zachowanie podczas meczu z „F.C. Hanna“ w dniu 21 czerwca.   Mecz ten z Żyliną zakończył się wynikiem 5:0.  W tym czasie prasa anonsowała też szeroko mecz bielszczan z „DBK Strum Praga”.
   Niestety to nie była jedyna kara, gdyż federacja ukarała również Emila Reichela za nieupoważnioną grę w zespole w meczu z 14 maja. 

   Podsumowując występy Bielsko Bialskiego Klubu Sportowego, fachowe pismo futbolowe stwierdziło: Klub sportowy Bielsko Biała, ciągle intensywnie się rozwija w dziedzinie sportu. Oczywiście swój wiosenny sezon może nie ma tak efektowny jak w latach poprzednich. Niemniej w dwunastu meczach, aż 10 wygrał, a przegrał raptem dwa mecze. Na swoim koncie mają 55 bramek strzelonych, a 16 straconych. BBSV pokonało nawet mistrzów Niemiec wschodnich Wrocław. Perfekcyjnie rozpracował praski zespół 5:0 i 6:0.  Walcząc z połączoną drużyną Katowic pokonała je 5:3. (...) Już niedługo zostanie oddane boisko sportowe, które jest symbolem niezmordowanego rozwoju tego klubu.  Gdy chodzi o klub z Pragi, to mowa jest o „Bewegungsspiele Prag“.

    Warto przytoczyć informacje o kolejny wyjeździe do Kęt bialskiego kluby „TSL Kres” na mecz z „Sołą”. Gazety nie podają wyniku podkreślając, że bialanie musieli opuścić boisko przed końcem gry, gdyż mieli trzech rannych. Relacja brzmi jak z pola bitw, a przecież to był tylko zwykły mecz...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz