środa, 9 listopada 2016

Piłka nożna ponad wszystko! cz. 27.Stadion gościnny dla gimnastyków,
czyli manifestacja umiejętności i siły.


   Podczas przerwy letniej największym wydarzeniem odbywającym się również na stadionie BBSV był zjazd niemieckich gimnastyków, którzy bielscy „Turnerzy” zwołali w Białej. Polacy z Białej uznali to za prowokację .

W programie przewidziano demonstracyjny pochód z drugiego rynku w Białej do Bielska. Po przemarszu na boisku odbył się wielki pokaz układów gimnastycznych. O tym, jak ważne i wielkie było to wydarzenie, najlepiej świadczy, że pisała o tym dużo prasa wiedeńska, a „Winer Bilder” przysłał tu nie tylko korespondenta, ale również fotoreportera, po czym zamieścił fotoreportaż z tej imprezy.

Z tej okazji „Silesia” zamieściła bardzo obszerny artykuł o historii towarzystwa gimnastycznego, ukazując jego zdecydowanie niemiecki rodowód i charakter. Z tego też powodu świętowano podwójny jubileusz 50-lecia Towarzystw Gimnastycznych w Austrii, jak i 15-lecia działalności na terenie Bielska i Białej. Obszerny artykuł wzywa do pielęgnowania swojego ciała i do tego, aby kształtować w nim niemieckiego ducha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz