czwartek, 7 maja 2020

Parafia w Godziszce cz. 45Rok 2003
19 stycznia na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Godziszce został zaprezentowany przez młodzież szkolną koncert kolęd i jasełka.
     W tym samym miesiącu rozpoczęto przygotowania do przeprowadzenia remontu posadzki w prezbiterium.
11 lutego ks. proboszcz zwraca się z prośbą do ks. bp Tadeusza Rakoczego o pozwolenie na utworzenie Bractwa Szkaplerznego Zakonu Karmelitów Bosych. Stosowną zgodę otrzymuję 3 marca.
    Rekolekcje wielkopostne od 6 do 9 kwietnia prowadził ks. Marek Dąbek, na co dzień kustosz Sanktuarium M.B. Szczyrkowskiej. 
8 maja w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej kleryk Jakub Jakubiec przyjął święcenia diakonatu.
13  ks. Jan Łasut z Żywca poprowadził wieczór Fatimski. „W imieniu M.B Fatimskiej proszę o liczny udział...”- zachęcał w ogłoszeniach ks. proboszcz.     8 czerwca z wizytacją kanoniczną do parafii przybył ks. bp Tadeusz Rakoczy, który udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
W tym roku uroczystości odpustu parafialnego (13 lipca) złączono z  jubileuszem kapłańskim 50-lecia ks. prałata Władysława Rączki, ks. Zygmunta Cadra i ks. Adama Świerczka, jak również 30-leciem posługi kapłańskiej tutejszego proboszcz ks. Andrzeja Wolnego.
    14 września po Mszy św. o godzinie 11 z kościoła wyszła procesja do odnowionej kapliczki i figury Chrystusa Frasobliwego.
        W październiku br. dzięki decyzji władz samorządowych na parkingu koło kościoła pojawił się asfalt.
    Od 14 do 16 grudnia rekolekcje na terenie parafii prowadził ks. Marian Papiernik, ze zgromadzenia księży Salwatorianów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz