środa, 14 grudnia 2016

Piłka nożna ponad wszystko! cz. 34.

Smak zwycięstwa,
czyli gojenie ran.

Podrażnienie nieudanym dwumeczem z „Cracovią” piłkarze nie mieli litości dla następnych drużyn. Wprawdzie z „Germanią” zremisowali 1:1, ale już, grając z „S. C. Königshütte“ pokonali chorzowian 4:1. Wysoko, bo aż 8:0 rozgromiono „S. C. Makkabi Krakau”. Równie bez litości byli dla młodej drużyny „Hertha” z którą wygrali 8:0!   Po odreagowaniu przyszedł czas na dwumecz z „DFC Prag”. 11 maja w niedzielę do Bielska przyjechał „Deutscher Fussball Club Prag”.

Co ciekawe powstał on  25 maj 1896 i został utworzony przez Żydów o  niemiecko nacjonalistycznych poglądach.  Mecze były wyrównane. W pierwszym wynik był 2:2, a w poniedziałek BBSV minimalnie przegrało 0:1.  

Wystawa stulecia we Wrocławiu,
czyli sława klubu się niesie...

Pod koniec maja 1913 roku ogłoszono publicznie, że BBSV zostało zaproszone na wystawę stulecia do Wrocławia. Warto o tym wspomnieć, gdyż była to jedna z największych imprez w Europie tego typu przed I wojną światową. „Czarno-niebiescy” dostąpili zaszczytu zagrania na tej imprezie przeciwko drużynie Śląsk z Wrocławia. Mecz zaplanowano na 24 sierpnia.  Zanim jednak doszło do tego spotkania „S.C. Schlesien Breslau” pojawiło się w Bielsku. Goście z Wrocławia narzucili duże tempo i już w pierwszej połowie uzyskali wynik 1 : 2. W drugiej połowie dorzucili kolejnego gola, a ich głowy pewne zwycięstwa „powędrowały” do szatni. To chwilowe rozprężenie wykorzystali gospodarze i błyskawicznie strzelili trzy gole. Wszystko wskazuję, że do zapowiadanego rewanżu we Wrocławiu nie doszło, gdyż żadna z gazet z Bielska ani z Wrocławia nic o tym nie wspomina.
 W cieniu tego zaproszenia i meczu prawie bez echa przeszło zwycięstwo BBSV nad „S.C. Germania Bielitz” 3:0, czy też 2:1 nad  „D.F.C. Teschen”. Podczas tego meczu publiczność w Cieszynie po strzeleniu ich drużynie drugiego gola głośno wyrażała swoje niezadowolenie. Wspomniany drugi zespół z Bielska również pojechał do  Cieszyna. „Germania” została odprawiona z wynikiem 6:0.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz