piątek, 7 października 2016

Piłka nożna ponad wszystko! cz. 21.

1912

Nowy sezon,
czyli nowe możliwości i wyzwania.

   Nowy rok to nowe możliwości i wyzwania, dlatego klub przygotowywał się do niego bardzo pracowicie. Zanim jednak rozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie do sezonu członkowie BBSV spotkali się na uroczystym wieczorku w sali hotelu „Pod Czarnym Orłem”. Tam amatorzy przygotowali specjalny pokaz złożony z najlepszych arii operowych.

   Po raz kolejny zmienił się skład drużyny, która potrzebowała czasu aby się zgrać. Trzeba jednak pamiętać, że rok 1912 to czas, w którym łatwe wysokie zwycięstwa przeszły do historii. Skończyły się czasy, w których pojawiały się nowe, łatwe do ogrania zespoły. Teraz nastał czas wyrównanych szans. Z tego powodu każdy mecz był wyzwaniem. Na 24 marca BBSV wyznaczył sobie rozpoczęcie sezonu. W Wielkanoc zapowiadano dwa mecze z Katowicami i z Opawą.
    Przyjęty terminarz spotkań wyglądał następująco: W marcu 24. „S. C. Diana, Kattowitz“, a 25 marca „Troppauer Sportclub“, 31 „Beuthener Spiel- u. Sportverein Beuthen“.  W kwietniu 7 i 8 gościć będą „S. C. Germania Breslau”. Natomiast 14 kwietnia pojadą do Krakowa by powalczyć z „Cracovią”. 21 do Bielska przyjedzie „Polonia”. 28 kwietnia dwa mecze „czarno-niebiescy” stoczą na wyjeździe. Pierwsza drużyna pojedzie do Brana na spotkanie z „Deutscher Fußballclub Brünn”, a rezerwy w tym samym dniu zagrają w Cieszynie.  W maju 5. Bielszczanie podejmować będą „Deutscher Sportverein Troppau“, a 12 zagrają z nimi rewanż w Opawie. 16 maja do Bielska zawita trzecia drużyna z Krakowa „Akademischer Sportclub”. 19 odbędzie się mecz z „S. V. Mährisch-Ostrau“. Natomiast 26 i 27 odbędzie się dwumecz z „Terekves Budapest”. Pierwszym przeciwnikiem dla pierwszego składu w czerwcu będzie „Deutscher Fußballclub Brünn“. W tym samym dniu, to znaczy 2 czerwca, rezerwy zagrają z „Friedeker F. C., Friedek”. Natomiast 9 podejmować będą u siebie „Wisłę“. Rundę zamyka mecz 16. z drużyną reprezentującą drużyny miasta Katowice.  Trzeba pamiętać, że był to ramowy plan, który głównie ze względów organizacyjnych często był modyfikowany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz